Chill

31.7.13

Ak by ste sa ma pred tromi rokmi, keď som zakladala blog, spýtali, či existuje rozdiel medzi česko-slovenskými blogmi a tými zahraničnými, tak by som pravdepodobne povedala, že áno a obrovský! Tí zahraniční viedli na plnej čiare, lebo mali lepšie outfity, kvalitnejšie fotky, lepší dizajn stránky...atď. No počas týchto rokov sa česko-slovenská "blogová scéna" celkom rapídne vyšvihla a môžem povedať, že podaktoré už môžu konkurovať aj tým zahraničným. No ešte stále nachádzam jeden zásadný rozdiel a tým sú komentáre. Spravila som menší experiment. Prezrela som si svoje obľúbené zahraničné blogy a naschvál som si pod príspevkami prečítala, čo ľudia napísali. Nájsť negatívny či urážlivý komentár bolo snáď nemožné. To isté som spravila pri českých a slovenských blogoch a ak by som za každý jeden mala dostať 1 €, tak nemusím vôbec pracovať. :D Nezvyknem riešiť takéto témy, pretože som skôr "flegma" a všetko beriem s nadhľadom. Takisto uznávam kritiku, ktorá je napísaná rozume a s citom. Kritika nás má poháňať vpred a núti nás byť lepšími. Ale s týmto typom kritiky sa stretávam málo....bohužiaľ viac prevláda tá druhá časť, pri ktorej čítaní mi až rozum ostáva stáť. Ľudia vedia byť neskutočne odporní, zlí a krutí a starajú sa do života iných namiesto toho, aby si pozametali pred svojim prahom. Ale klávesnica a prázdne okienko pre pridanie komentára znesú naozaj všetko...čo si o tom myslíte?

If you asked me three years ago, if there´s any difference between Czechoslovak and international blogs, I would probably say yes! International bloggers were much better,  they had better outfits, better photos, better blog design ... etc. But during these years, the Czechoslovak "blogger scene" developed pretty good. But there´s still one huge difference and thus the comments. I made a small experiment. I looked through my favorite international blogs and I read all the comments. It was almost impossible to find a negative or insulting comment. I did the same thing by the Czech and Slovak blogs and if I had receive 1 € for each negative comment, i would be rich as hell. :D I don´t usually deal with such themes, because i´m the kind of person who takes everything easy. If the criticism is written smart and makes sense I acknowledge it. It moves us forward and force us to be better. But unfortunately it still dominates the dark side of criticism. People can be extremely evil and cruel and they care about others life instead of theirs. What do you think about that ?

 
IMG_6704
IMG_6744
IMG_6717
IMG_6714
IMG_6711
top - Zara
shorts - second hand
shoes - Asos
clutch - oasap.com

You Might Also Like

26 comments

 1. ou tieto fotky sú veľmi dobré! a ten top, vlasy a džínsy, no paráda.
  komentáre, ja sa nad takými vecami povznášam, ak niekto rieši môj vzhľad či dokonca povahu tak mávnem rukou, lebo ma pravdepodobne nepozná. ale ak niekto rieši normálne, že nepáči sa mi tamto lebo toto tak to beriem, predsa každý je iný a nie sme všetci rovnakí, a vulgarizmy to jedným uchom (okom) dnu druhým von.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Outfit se mi moc líbí :) No a k článku - ano, něco na tom je. Je neuvěřitelné, co si někteří lidé dovolí napsat. Na druhou stranu jsem se s nenávistnými a jízlivými komentáři setkala i na Švédském blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Timi, uplne suhlasim!!! Bohuzial, podla mna este neskutocne dlho potrva kym aj u nas budu ludia skor prajni a tesit sa z uspechu druhych nez zavistlivi a odporni.. :( Jasne, konstruktivna kritika je fajn, ale takej je ako safranu.. Dufajme, ze sa to zmeni a ludia dostanu rozum! :) Btw, super outfit!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. príjemné, letné, také festivalové... :) a skvelý kontrast medzi bižu a manikúrou! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ono asi záleží i na jaké blogy ses koukala.. Chiara, Kayture i Andy mají komentáře moderované, teda, už se o tom někde psalo..
  Nepochybuju o tom,
  že existují i nemoderované s výjimečným urážlivým komentářem. Dávám zapravdu a obávám se, že se to u nás nezlepší.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. taky pravda...už jsem viděla třeba na španělském blogu, jak tam sjížděli majitelku za drahou kabelku...takže nejen u pavliny jágrový:D

   Odstrániť
 6. Super vlasy, celá si super :)
  Inak to o tej kritike máš pravdu...

  OdpovedaťOdstrániť
 7. I love the top and the the cute shorts!

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Bonita camiseta!!!
  Saludos
  http://judithbysucre.blogspot.com.es

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Teda, tohle ti pořádně sekne, jsi kočka. A s textem musím souhlasit.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. S tým článkom máš úplnú pravdu, ale tiež si nemyslím že je to tak len u nás. Ľudia proste využívajú anonymitu na riešenie svojich vlastných komplexov - prečo si beztrestne anonymne do niekoho nerypúť, keď som mal zly deň a pod. ... ale takí ľudia tu boli aj budú vždy

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Preco nenosis stekle ale furt len sandale alebo cvicky? Stracas zbytocne body :(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. prezri si staré posty, práveže nosím viac štekle ako nízke boty :)

   Odstrániť
 12. Úplně super outfit! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. co to mas za lak prosim ta dobre vyzera :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. lak od Astor, bude nafotený v najbližšom poste :)

   Odstrániť
 14. asosí botky! na ty jsem tam pokukovala, jsou krásnéé :)

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Ani netušíš ako s tebou súhlasím. Bohužial česko-slovenskí návštevníci a niektorí čiatelia blogov podľa mňa neoplývajú takou...hm... inteligenciou, aby sa vedeli schopne vyjadriť aj keď nemusia mať najpozitívnejší názor. Nikomu tu konštruktívna kritika nič nehovorí, alebo nikto nemá potrebu si svoje negatívne a niekedy často až vulgárne kecy rozumne obhájiť. Niekedy mám pocit, že niektoré slečny to robia jedine za účelom nejak autorku zaujať, alebo sa jej dotknúť aby si ich zapamätala alebo čo, alebo aby ma seba jednoducho upozornili. Je to strašná škoda, ale verím a dúfam, že takých ludí v blogovej komunite bude ubúdať :) Inak článok fakt na zamyslenie, a so super outfitom, máš úžasné tričko a tie highwaisted kraťasy sú top. :) Tiež sa mi páčia tvoje nechtíky, ak sa môžem opýtať, čo máš za lak? :) Ja mám totiž jediný žltý od Maybelline Coloramu a s tým musím naniesť tri vrstvy aby to bolo aspoň trocha pekné. :/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. máš pravdu...neviem prečo potrebujú byť "zapamätateľní", ale v negat.slova zmysle....možno existuje na to diagnóza :D
   lak je od Astor a keď chceš aby bol výrazný, musíš pod neho naniesť biely lak :)

   Odstrániť
 16. Hey darling)
  nice blog)loves it)
  would you like to follow each other?)

  xoxo Christy

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Občas sem a na iné slovenské módne blogy zablúdim. Súhlasím, že našinec píše mnohokrát veľmi urážlivo s cieľom ublížiť, najhoršie sú podľa mňa útoky na postavu tej či onej blogerky. Lebo iné je poveddať tieto šaty ťa rozširujú, toto ti nerobí dobrú postavu ako povedať ty si tučná.

  Na druhej strane ale mi príde slovenská módna blogoscéna príliš "slniečková". Každý sa tu len chváli, všetko je jupí, jeeej, krásne, konštruktívnej kritiky minimum. Ako keby sa jednotlivé blogeríny báli vyjadriť objektívne zo strachu, že tá druhá ich prestane sledovať alebo čo. Tak si tu všetky navzájom pochlebujú a to mi príde rovnako neúprimné. A čo sa týka kvality, videla som málo slovenských blogov ktoré by mali dobrú angličtinu, viem, že je to hlavne kvôli rozšíreniu publika, ale niektoré články je bolesť čítať, hlavne ako sú urputne prekladané zo slovenčiny vrátane slovenskej syntaxe. Zlatá Tonbogirl :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. áno, máš pravdu slovenská blogscéna je naozaj slniečková :D a ospravedlňujem sa za moju strašnú angličtinu :D ale keď ma nemá kto opraviť tak tie chyby sa tam vyskytovať budú...bohužiaľ :D

   Odstrániť
 18. Ze dobre vyzeras a haterov zbytocne riesit :) Ale su exemplare, ktore si kritiku fakt zasluzia, len ju treba podat konstruktivne a nie vulgarne..

  OdpovedaťOdstrániť