Cigarette Pants Inspiration

23.11.14

pants

V dnešnom článku by som chcela venovať pozornosť jednému z mojich obľúbených kúskov, ktorými sú cigaretové nohavice. Kedysi som ich v obľube vôbec nemala. Hlúpo som si myslela, že ich nosia len staršie ženy a že sú vhodné leda tak na nejakú prácu do kancelárie. Ach ja lama! :D Našťastie som si veľmi rýchlo uvedomila o aký skvelý kus oblečenia ide a ešte k tomu je tak ľahko kombinovateľný a naozaj univerzálny!

This article is going to be dedicated to one of my favorite clothing pieces...the cigarette pants. At first I didn´t like them at all. I was so stupid when I thought they are suitable only for older women and office work. Luckily, I quickly realized that I was wrong.

tumblr_n8pbgo1ml61ttxb55o1_500

904239a1fa3d09ff6433d0047c8677ce

Cigaretové nohavice sa stali populárnymi v 50-tych rokoch a okrem žien ich nosili aj muži. Obľúbili si ich známe osobnosti ako Elvis Presley, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot a mnohé iné. Tento trend neskôr vystriedali v 70-tych rokoch nohavice "zvonáče", v 80-tych rokoch sa nosili legíny a v 90-tych "mrkváče" alebo široké gate. S nástupom nového milénia zažili cigaretové nohavice svoj comeback a verím tomu, že sa na scéne udržia ešte veľmi dlho.

Cigarette pants became popular in the 50´s and were worn by men as well. Famous stars like Elvis Presley, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot and many others wore them too. This trend was replaced with flare pants in the 70´s, in the 80s leggings were all the rage and baggy jeans were typical for the 90´s. The new millennium meant to be a comeback of  cigarette pants.

1

2

4

A ako ich je možné kombinovať? Ako sa vám len zažiada! Ak ste skôr športový typ no chcete pôsobiť trochu elegantnejšie, skombinujte ich s Conversami či inými teniskami, k tomu basic tričko, koženú bundu a môžete vyraziť na kávu do mesta.

And how can they be combined? However do you want it! If you like casual style, combine them with Converse sneakers or others, with the basic t-shirt and leather jacket.

6

7

Ak ste žienka, ktorá zarezáva v kancelárii a potrebuje vyzerať elegantne, určite siahnite po kvalitnej košeli či blúzke, nezabudnite na pohodlné lodičky a dobre padnúce sako.

If you are a woman working in the office, reach for a quality shirt or blouse, comfortable pumps and well-fitting blazer.

5

Cigaretové nohavice by nemali chýbať ani na poriadnej zábave. Party maniačky nosia skôr minišatičky a sukne, no aj v takýchto nohaviciach môže žena vyzerať sexi a určite nebude pôsobiť lacno. Stačí nahodiť vysoké opätky, elegantné tielko s tenkými ramienkami alebo sexi crop top.

Cigarette pants shouldn´t be missing any party. Party girls like to wear minidresses and skirts, but these pants can make a woman look sexy too. Just put on some high heels, a tank top or a sexy crop top.

3

Cigaretové nohavice sú nositeľné počas celého roka a určite patria k "must-have" kúskom v ženskom šatníku.

Cigarette pants are wearable throughout the year and certainly they are a  "must-have" piece in a woman's wardrobe.

a
(Asos, Missguided, Topshop)


zdroj: Pinterest, Tumblr

You Might Also Like

10 comments

 1. Mne sa pacia..jediny problem, ze najviac s lodickami. Nekamaratime sa. Ale s mokasinami by sme mozno cigaretky vzali do partie :P
  Peacock & Pineapples

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja som si ich zamilovala! mám už troje! :P.

  Kejmy ♥.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mna to velmi taha skor k tomu elegantnejsiemu prevedeniu :) inak super clanok! :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mne sa veľmi páčia, avšak mám postavu s väčšími bokmi a zadočkom, tak nie som si istá či by som v nich vyzerala tak dobre ako slečny na fotkách :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. tenhle trend mi hrozně moc líbí, ale ještě jsem nestihla si nějaké takové kalhoty pořídit. už na tom ale pracuju, tak snad se co nejdřív zadaří :)))

  OdpovedaťOdstrániť
 6. super sú! hlavne v kombinácii s vysokým pásom, to ja môžem:)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Fotka Brigitte Bardot ma dostala...60 roky? A neuveriteľné nadčasové :-)
  Príjemné čítanie.

  Petra

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Pekný článok, aj nohavice :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Milujem ich, ale citim sa v nich taka tucna :DD

  OdpovedaťOdstrániť