MIKLOSKO FASHION DESIGN: KOLEKCIA SPOLOČENSKÝCH ŠIAT 2015

19.12.14

IMG_2666

Vo štvrtok 11.decembra bola v Mirbachovom paláci predstavená kolekcia plesových šiat, ktorých autorom je Fero Mikloško. Ja osobne som sa doposiaľ žiadneho plesu ani bálu nezúčastnila, tak som bola prirodzene zvedavá, čo Fero vytvoril, keďže navrhovanie večerných šiat je obzvlášť jeho veľkou záľubou a v období plesov sa cíti ako ryba vo vode. 

1

IMG_2643

2

Očakávala som, že kolekcia bude predvedená klasicky a to v podobe prehliadky na živých modelkách no o čo väčšie bolo moje prekvapenie, keď som vstúpila do prvej miestnosti a bolo mi povedané, nech sa pokojne poprechádzam. Toto ma dosť potešilo, pretože fotenie kolekcie na pohybujúcich sa modelkách nie je zrovna jednoduché. Takto som si mohla v kľude pofotiť všetko čo som potrebovala a zamerať sa hlavne na detaily.

IMG_2641

3

IMG_2662

Šaty boli vystavené na figurínach a tie boli rozmiestnené asi v 6 miestnostiach. V každej z miestností sa nachádzali farebné reflektory, ktoré dodávali priestoru akúsi atmosféru a šaty to všetko len dokonale podčiarkovali. Kolekcia šiat je veľmi ženská, inšpirovaná Straussovou Viedňou a cárskym Petrohradom, no môžete si všimnúť aj menší nádych z rokov 50-tych. Šaty som si dôkladne prezrela (don´t touch, just watch :D) a hoci nemám krajčírske vzdelanie, môžem skonštatovať, že sú spracované veľmi kvalitne. 

IMG_2668

IMG_2670

IMG_2671

IMG_2672

IMG_2678

Paleta farieb je naozaj rôznorodá - od slonovinovej, cez antickú zlatú, striebristo sivú, koňakovú až po smaragdovo zelenú, machovo hnedú či klasickú čiernu. Z materiálov boli použité najmä dišes, brokát, zamat či francúzska čipka a na šatách nesmeli chýbať bohaté aplikácie (koráliky, flitre, kožušiny, perie), ktoré tak autor obľubuje. 

IMG_2690

4

5

7

Musím veľmi pochváliť výber miesta pre inštaláciu kolekcie. Mirbachov palác je barokovo - rokoková stavba, jedna z miestností je celá obložená drevom v ktorom sa nachádzajú dobové obrázky. Vo zvyšných miestnostiach nájdete sochy či staré obrazy a toto všetko pridávalo prehliadke akýsi punc luxusu a lesku. Kolekciu samozrejme dopĺňala bižutéria MIKLOSKO JEWELS by SPLEEN. 

IMG_2700

IMG_2701

IMG_2704

IMG_2707

IMG_2708

6


Páči sa vám kolekcia? Ktoré šaty vás oslovili? Chodíte na plesy a bály?

You Might Also Like

6 comments

 1. Jeho práca je môjmu srdcu veľmi blízka a je pre mňa najlepší slovenský dizajnér. Pripravil nádhernú kolekciu, ťažko vybrať si tie naj! Určite by som si dala povedať čiernymi šatami s kožušinou, opaskom ozdobeným kamienkami a plisovanou sukňou na (dúfam, že som to dobre zrátala :-)) 9 a 10 obrázku, šaty s kabátikom na 12 a 13 obrázku, krátke šaty s kožušinovými rukávmi na 18 obrázku, predposledné čierne a posledné, tak tie by už mohli byť aj u mňa doma. :-) Sú dokonalé! A tebe sa ktoré páčia? A áno, už som bola na pár plesoch. Prajem pekný víkend. :-)
  Katharine-fashionisbeautiful

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Táto kolekcia sa naozaj podarila! Na ples, kde by som potrebovala takéto luxusné šaty asi v blízkej dome nepôjdem, ale určite by som si vedela vybrať. Milo ma prekvapil.

  3znitry.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je fakt talentovany a velmi sa mi tato kolekcia paci :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Cierne s plisovanou suknou a tie posledne su absolutne dokonale...na plesy som dosialchodila len pracovne, minuly rok som mala debut :)

  OdpovedaťOdstrániť