No need to be perfect

21.4.15


IMG_6262


Pred niekoľkými mesiacmi som náhodou narazila na citát  (mám ho na Instagrame), ktorý hovorí o tom, že nie je potrebné byť perfektným, aby sme inšpirovali ostatných, ale inšpirujme ľudí na základe toho, ako sa vieme vyrovnať s našimi nedokonalosťami. Ak by som zobrala do úvahy fyzické nedokonalosti, s tými som sa trápila už od detstva. V škole sa mi smiali, že mám oči ako sova a raz sa ma dokonca moja obvodná doktorka spýtala, či mám odjakživa také oči a či nemám niečo so štítnou žľazou. Testy ukázali, že nie. :D A to mi ešte špičku brady "skrášľovalo" nepekné materské znamienko (neskôr som si ho dala odstrániť zo zdravotných dôvodov). Takéto tragikomické situácie dokážu pekne rozladiť sebavedomie. Preto som sa začala pomerne dosť skoro malovať a čím výraznejšie, tým lepšie! Na strednej škole som nosila tak hrubo orámované linky, že som miestami pripomínala pandu. Na svoju tvár som si kreslila ďalšiu tvár (kvôli ktorej som musela vstávať o pol hodinu skôr :D), tú o ktorej som si myslela, že je určite lepšia a krajšia a ktorá sa bude ľuďom viac páčiť. A to isté platilo aj pre moje vlasy, ktoré som si farbila na blond v domnení, že budem omnoho výraznejšia. Našťastie som postupom času zistila, že tadiaľto cesta nevedie a že už som akosi "unavená" z toho snaženia vyzerať dobre. Preto som prešla na moju prirodzenú farbu vlasov a čo sa týka make-upu, tak používam len neutrálne tiene, špirálu a hornú linku. Jedným z dôvodov prečo toto všetko píšem je, že v žijeme v extrémne konzumnej spoločnosti, ktorá dáva dôraz na fyzickú krásu a najviac ohrozenou skupinou sú hlavne mladí ľudia. Ako nás majú ostatní akceptovať, keď nedokážeme prijať samých seba? Áno, mohla by som mať krajší nos, páčili by sa mi aj väčšie pery a prijala by som aj užšiu tvár, ale ak by som toto všetko na sebe zmenila, bola by som to ja? Naše nedokonalosti nás robia tým, kým sme, formujú nás. Nehovorím, že prijať samého seba je ľahká cesta....naopak, chce to čas. Ja na tom pracujem už pár rokov a moje sebavedomie ešte stále nie je na takej úrovni akoby som chcela, no verím, že sa mi to raz podarí. Dokonalosť človeka totižto nie je nikde definovaná a hlavne nie je reálna. Na záver len toľko: "Majte sa rady a noste svoje nedokonalosti s hrdosťou!" :)

IMG_6242

IMG_6253

IMG_6302

0
t-shirt - Dresslink
coat - H&M
cullotes - Walktrendy
bag - H&M
shoes - Zara
sunglasses - Dresslink
necklace - Oasap


You Might Also Like

8 comments

 1. Když jsem viděla tento outfit poprvé, řekla jsem si, že by se mi ten kabátek líbil s úzkými kalhotami. Ale na druhý pohled jsem zjistila, že se mi to více líbí s tou sukní. :) Navíc kombinace kabátku a úzkých kalhot nosí hodně žen a tohle je originálnější. Ten náhrdelník je skvělý, moc mne zaujal! :)

  http://www.dashasoliman.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. máš krásne oči (nechápem čo sa nepáčilo tvojej doktorke) ! :D a krásny outfit - lodičky to skvele podčiarkli :)

  LaBlanche

  OdpovedaťOdstrániť
 3. I love it!

  http://fridaynightstyle.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ...skvelá ako vždy. milá a úprimná k tomu. palec hore

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ako v pohode ze chces byt prirodzena, ale nabuduce si aspon umy vlasy, vidno na niektorych foto, ze ich mas mastne..kazi to dojem blogu

  OdpovedaťOdstrániť
 6. uzasny outfit! slusi ti to:)

  www.bridgeofmemories.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť