5 jednoduchých letných trikov

13.8.17


Život v krajine, kde sa striedajú všetky ročné obdobia je pre milovníka módy menšou osobnou výhrou. Viac druhov oblečenia, viac variácií.....jednoducho viac možností sa vyblázniť. No čo robiť keď sa počasie tak trochu zblázni a musíte pár mesiacov vydržať žiť v zovretí jeho extrémov? :D Áno, mám na mysli tohtoročné horúčavy, ktoré nám dali riadne zabrať. Vymyslieť totiž outfit, pri ktorom nebudete mať pocit, že sa dusíte vo vlastnej šťave je celkom náročné, ale nie nemožné! Ako to vlastne zvládnuť bez väčšej ujmy na zdraví?

1. Voľný strih - umožniť prístup vzduchu do kritických miest, v ktorých sa najviac potíme je dôležité. Vetranie je totižto základom úspechu. ;) Čím voľnejší strih, tým pohodlnejšie sa budete cítiť.
2. Správny materiál - určite sa vyhnite syntetickým materiálom, ktoré spôsobia, že sa budete potiť ešte viac! Namiesto toho siahnite po bavlne, ľane alebo chambray, ktoré sú priedušné a dobre absorbujú pot. Jedinou nevýhodou je dlhá doba sušenia.
3. Farby - myslím si, že túto teóriu ovláda každý z nás - tmavé farby absorbujú svetlo, zatiaľ čo tie svetlé ho odrážajú...jednoduchá fyzika. No ak na čiernu nedáte dopustiť a nechcete/nemôžete sa jej vzdať ani počas tých najhorúcejších dní, riaďte sa podľa bodov č. 1 a 2. 
4. Nevrstviť- tu platí tiež jednoduchá matematika, čím viac vrstiev oblečenia, tým horšie. Taktiež sa vyvarujte oblečeniu, ktoré má podšívku. Tá býva väčšinou zo syntetického materiálu a predstavuje zbytočne ďalšiu vrstvu. 
5. Minimum šperkov - ja osobne nosím iba bižutériu a tú v tomto období úplne bojkotujem. Stalo sa mi už nespočetne veľakrát, že po zložení náhrdelníka alebo náramku som si našla na koži rôznofarebné odtlačky a nehovoriac o tom, koľko takýchto zoxidovaných kúskov som musela vyhodiť. Jediným akceptovateľným kúskom sú náušnice a perfektnou náhradou sú taktiež doplnky ako klobúky alebo ľahké šatky. 

kabelka - bag (out of stock, ale podobné nájdeš aj na otto.sk alebo Mangooutlet)
You Might Also Like

8 comments

 1. You look great
  Great styling
  Regards
  http://moda-na-obcasach.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne topánky a aj šaty, majú zaujímavý strih sukne :) A rady veru trefné.

  NITA
  NEW POST

  OdpovedaťOdstrániť
 3. šaty sú úplne skvelé!
  aj keď ja mám čiernu dosť rada, v lete sa jej predsa len radšej vyhýbam čo najviac ako sa dá :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. S tým vrstvením máš pravdu! Toto leto som to ním dosť prehnala a konečne sa aj poučila :D
  A tie šaty sú dokonalé!!! <3 Vyzeráš nádherne! <3
  WITHY GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 5. nádherné šaty a skvelé topánky!
  neskutočne ti to pristane, ale to tebe vždy! :).

  KEJMY ♥.

  OdpovedaťOdstrániť