Pár dobrých tipov na refresh šatníka (bez nakupovania)

28.2.19


Asi je ešte priskoro hovoriť o príchode jari, ale myslím si, že nedá na seba dlho čakať. S nástupom novej sezóny, väčšina z nás pociťuje nutkanie zaobstarať si niečo a oživiť svoj zabehnutý šatník. Pravdou však je, že na refresh svojej garderóby vám stačí úplné minimum a nemusíte pri tom minúť ani cent. Jediné čo budete potrebovať je menšia dávka kreativity, šikovnosti a ochota obetovať trocha času. :) 

1. Zbierajte inšpirácie
V dnešnej "preappkovanej" dobe sa skutočne nemôžete vyhovoriť na nedostatok inšpirácie. Existujú desiatky a desiatky fashion aplikácií, pri ktorých nebudete mať núdzu o nápady a pri ktorých nastajlujete outfity z kúskov, ktoré už dávno sídlia vo vašej garderóbe. Medzi moje obľúbené patria Pinterest, Chicisimo a Lookbook, ale rada využívam aj shopping appky (napr. Zara, Mango, H&M...). Mám chuť obliecť si žltý sveter? Otvorím si napr. Asos, nájdem požadovanú kategóriu oblečenia, vyfiltrujem si farbu a prezerám si ako sú modelky nastajlované. Aké jednoduché!

2. Swap up your life!
Ok, ok....ak vás inšpiračné aplikácie nebavia, nechcete sa preklikávať nespočetným množstvom fotiek a menší absťáčik chtíču sa u vás začína mierne prejavovať, potom je tu pre vás ďalšie riešenie - SWAP. Ide o formu nakupovania, pri ktorej dochádza k výmene. Vy si donesiete svoje šatstvo, ktoré už nenosíte a môžete si ho vymeniť za oblečko od iných účastníkov. Šetríte si nielen peňaženku, ale zároveň robíte aj niečo užitočné pre životné prostredie. Za iných okolností by vaše veci skončili v kontajneri, ale takto si aspoň nájdu nový domov a  spravia radosť niekomu inému.  A čo takto zvolať poriadny babinec, kúpiť nejaké to vínečko a spraviť si menší swap u niektorej doma? Fajn nápad nemyslíte? :)

3. DIY 
Teraz prichádzam ku kreatívnejšej časti, ktorá síce môže ukrojiť nejaké tie hodiny z vášho dňa, no výsledný efekt vám prinesie zadosťučinenie. Namiesto toho, aby ste oblečenie, ktoré už považujete za nudné, dali preč, skúste sa naň pozrieť inak. Nehľadajte spôsob ako sa ho zbaviť, ale porozmýšľajte nad tým, čo môžete spraviť alebo ako ho môžete pretvoriť tak, aby ste ho naďalej nosili. Klasická jeansová bunda už pre vás stratila šmrnc? Nič sa nedeje! Zožeňte si mega nažehľovačku, coolové nášivky, odznaky či cvočky a poriadne ju vypimpujte. :D Vaše kedysi obľúbené rifle majú dieru na kolene? Nevadí! Jedným šikovným ťahom z nich spravíte šortky a tie šikovnejšie si môžu trúfnuť ušiť jeansovú minisukňu! Wuhuu! Je to ako Amerika! Existuje kopec neobmedzených možností ako sa dá vyhrať so starým oblečením a vdýchnuť im tak nový život!

4. DO-DO-DO DOPĹŇAJ DOPLNKY!
Toto je jeden z najčastejších tipov, ktorý vždy zaručene funguje. Čiapky, klobúky, všetky druhy šperkov, šály, šatky, opasky, čelenky....to všetko sú drobné detaily, ktoré však v sebe ukrývajú veľkú moc! Každý z nás preferuje nosiť iný druh doplnku, no ak sa vám nič z vymenovaných nepozdáva, stále môžete skúsiť experimentovať sami so sebou. Skúste si k svojmu looku vytvoriť iný účes či make up. Aj to veľa robí. My ženy sme stvorenia mnohých tvárí. :)


Máte aj vy nejaké zaručené rady na refresh šatníka? :)

nohavice - Reserved
sieťkovaná taška - EbayYou Might Also Like

2 comments