Ako poskladať outfit za 5 minút

17.4.18


Kedysi som na blog v domnení, že niekomu možno "pomôžem", napísala, že najlepší spôsob ako si ráno ušetriť čas je, ak si svoj outfit naplánujete večer predtým. Lenže som si uvedomila skutočnosť, že každý z nás vedie iný život (napr. pravidelne nereaguje na budík :D), má iné priority, inak zorganizovaný deň a nerieši banality typu "čo si oblečiem?". Prečo? Pretože obliekanie nám príde také prirodzené a samozrejmé, ale koniec koncov aj tak každé ráno skončíme nemo pozerajúc do skrine, zatiaľ čo náš mozog kričí "Halooo ženská, nemáš si čo obliecť!". :D Žiaden strach. Aj takáto zapeklitá situácia sa dá v klídku vyriešiť a ešte k tomu môžete vyzerať chic. Stačí nasledovať týchto pár krokov:

1. Prvým a dovolím si tvrdiť, že asi najdôležitejším krokom je kontrola poveternostných podmienok za vaším oknom, prípadne rýchle čeknutie počasia v mobilnej aplikácii. Zastávam názor, že je lepšie byť pripravený ako prekvapený. A ak multitasking zvládate ľavou zadnou, môžete si napríklad popri umývaní zubov bleskurýchle premyslieť, čo máte na daný deň naplánované. Čaká vás dôležité stretnutie? Vybavovačky? Pôjdete s kamoškou do mesta na kávu? Máte po práci rande? Prispôsobte tomu váš look.
2. Vyberte si kľúčový kúsok. Polovica úspechu je zaručená. Kľúčový kúsok je taký, o ktorom naisto viete, že si ho chcete obliecť. Základný kameň, okolo ktorého sa bude "stavať" celý outfit. Takýmito kúskami bývajú najčastejšie nové prírastky vo vašom šatníku.
3. Ok, kľúčový kúsok už máte vybratý. Čo ďalej? Vytvorte kontrast, pri ktorom platí pomerne jednoduchá kombinatorika. Uveďme si niekoľko príkladov - svetlý vrch + tlmený spodok, oversized spodok + priliehavejší vrch, vzorovaný vrch + jednofarebný spodok a pod.
4. Ak váš celkový outfit pôsobí jednoliato a žiadny z kúskov nie je výrazný (napriek všetkej vašej snahe, prípadne ak ste naozaj v časovej tiesni a horí vám pod zadkom), prichádzajú na rad doplnky. Môže to byť netradičný šperk, šatka, zaujímavá kabelka, výrazné topánky alebo originálna pokrývka hlavy.
5. Nasleduje záverečný bod, skúška správnosti, resp. test komfortability. Z vlastnej skúsenosti viem, že outfit, v ktorom sa necítim pohodlne, ma neskutočne irituje a dokáže mi po***ť (pokaziť :D) celý deň. Načo si teda zbytočne vyrábať vrásky. Dobrý pocit z pohodlia vám vyčarí úsmev na tvári a ten je predsa tým najkrajším doplnkom. :)

Enjoy!

kabát - Dresslily (ďalšie leopardie kabáty - 1,2,3,4)
sveter - F&F (žlté dámske svetre)
nohavice - Zara
tenisky - Topánkovo
kabelka - Ebay
okuliare - Bershka


You Might Also Like

2 comments

  1. S poveternostnými podmienkami mám všelijaké skúsenosti a odvtedy, kedy mi odfúklo moju áčkovú sukňu až niekde k hlave si na to dávam veľký pozor :D
    Nohavice sú perfektné!!! <3
    WITHGREYWOLF

    OdpovedaťOdstrániť